nadziewanie_p_czka.JPG

Szpryca lub strzykawka

Najpewniejszym sposobem nadziewania pączków jest użycie szprycy. Możemy to zrobić przed albo po smażeniu. Szpryce możesz kupić na Allegro. Jest to normalna szpryca jaką się używa do dekorowania tortów. Jeśli nie masz szprycy cukierniczej to do nadziewania pączków możesz użyć również dużej strzykawki. Strzykawka powinna być jednak największa, jaką znajdziesz w aptece.

Nadziewanie poprzez sklejanie ciasta

Ciasto rozwałkuj na grubość około 8-10mm a następnie wytnij z niego szklanką krążki. Na krążek nałóż marmoladę, przyłóż drugim krążkiem, zlep boki poprzez uciskanie i naciąganie ciasta, odetnij brzegi szklanką a następnie pozostaw do wyrośnięcia.

Używanie szprycy lub strzykawki

Nadzienie po prostu wstrzyknij w środek pączka wkuwając się od góry albo z boku. Nadziewać pączki można przed lub po usmażeniu, jednak nadziewanie po jest dużo bezpieczniejsze

Konsystencja ciasta i nadzienia

Jeśli chcesz nadziać pączki w tradycyjny sposób, przed smażeniem należy nałożyć trochę nadzienia na ciasto, zakleić i uformować kulę. Musisz jednak pamiętać że nadzienie nie może być ani za rzadkie, ani za gęste. Powinno być jak najbardziej zbliżone do konsystencji ciasta. Zbyt twarde przebije ciasto zaś zbyt rzadkie się rozleje i nie pozwoli ci nawet skleić dobrze pączka. Jeśli nadzienie, którym chcesz wypełnić pączka jest rzadkie wówczas użyj szprycy ale dopiero po usmażeniu się pączków.

Co zrobić, aby ciasto nie popękało podczas smażenia?

Zaklejanie ciasta może być nieco ryzykowne, gdyż, jeśli ciasto nie będzie odpowiedniej gęstości, to może ono nam popękać podczas smażenia a nadzienie zabrudzi nam olej. Jeśli wolisz jednak nadziewać pączki przed smażeniem, to dobrze jest dodać do ciasta pół kieliszka octu, żeby pączki nie popękały przy smażeniu.