pomysly_na_niedrogie_wal.jpeg

Serce z ciasta

Zamiast kupować walentynkowe słodkości w cukierni, gdzie są o wiele droższe, można je upiec samemu. Domowe ciasteczka udekorujcie kolorowymi posypkami, lukrem lub czekoladą. Tak własnoręcznie wykonane słodkości będą jedyne w swoim rodzaju, a ukochany/ukochana z pewnością doceni waszą kreatywność.

Seans kinowy w domu

Spora liczba par spędza walentynki w kinie. My jednakże uważamy, że bardziej oryginalnym pomysłem jest urządzenie sobie takiego seansu w domu. Dzięki domowej, przytulnej scenerii wasz walentynkowy wieczór będzie bardziej kameralny. Przytłumione oświetlenie i romantyczne czerwone świece sprawią, że atmosfera stanie się bardziej intymna. A wypożyczenie filmu czy pożyczenie go od znajomej/ego wymaga małych pieniędzy.

Świece

Są niemalże niezbędne do stworzenia romantycznego klimatu walentynek. Jednakże, aby osiągnąć zamierzony efekt, nie musicie kupować tuzina wielkich, i jak wiadomo, drogich świec. Więcej nie zawsze znaczy lepiej. Małe podgrzewacze dadzą tyle samo światła, zajmą mniej miejsca i będą miłym akcentem, który ociepli wasze serca.

Album ze zdjęciami

Nie macie pomysłu na prezent dla drugiej połówki? A może album z waszymi zdjęciami, które uwieczniają najlepsze chwile waszego związku? Trzeba jednak pamiętać, że zakup albumu i wywołanie zdjęć u fotografa trochę kosztuje. Jak zaoszczędzić? Wystarczy zamienić album na kolorowy karton, a zdjęcia wydrukować na komputerze. Taki plakat z najlepszymi wspomnieniami można powiesić w pokoju w dowolnym miejscu, np. nad łóżkiem. Dodatkowo, oprócz zdjęć można ozdobić go serduszkami z kolorowego papieru, wkleić jakąś pamiątkę z wspólnych wakacji czy napisać kilka słów od serca.

Kwiaty z origami

Jeśli w tym roku wasze walentynkowe fundusze nie są zbyt pokaźne, a mimo wszystko chcielibyście, by w waszym mieszkaniu nie zabrakło romantycznych kwiatów, jest pewne rozwiązanie. Zamiast kosztownego bukietu róż można zrobić kwiaty z origami. Instrukcje ich wykonania znajdziecie na www.youtube.pl. Owszem, wymaga to dłuższej chwili i wysiłku, by nie rozczarować ukochanej, ale jak mówią czas nic nie kosztuje.

walentynki w domu niedrogie walentynki prezenty